Спортистите от ОУ "Цветан Спасов" завършиха годината с призови класирания Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Култура - Образование
Написано от Вестник "Посредник"
Вторник, 11 Юни 2019 08:54
cv spasov2cv spasov1 2Успешно приключи учебната 2018/2019 година за спортистите от ОУ „Цветан Спасов“, гр. Плевен, информират от училището. На проведените Общински състезания на ученическите игри момчетата, възпитаници на Александър Илиев, участници в отборите по лека атлетика, волейбол и футбол, завоюваха първи места. На първо място се класираха и момичетата от отбора по волейбол с ръководител Цветелина Илиева. На Зоналните състезания волейболистките заеха трето място, а лекоатлетическият отбор продължи победния си ход и отново зае престижното първо място. Този факт осигури участието на момчетата във Финалните състезания на ученическите игри в Сливен, от 7 до 9 юни.  Учениците от ОУ „Цветан Спасов“ показаха своите спортни умения и борбен дух: отборът по лека атлетика, Ивайло Руменов Крумов от VI г клас, Велислав Владиславов Дейкин, Юлиян Юлиянов Атанасов, Виктор Николаев Николаев, Никола Мирославов Маринов, Станислав Станимиров Чонов и Мартин Генадиев Колев от VII клас, се класира на четвърто място.
В индивидуалните участия шестокласникът Ивайло Крумов стана републикански шампион. Той завоюва златен медал на 100 метра и сребърен медал на щафета 4х100.
В щафетните състезания и седмокласниците Велислав Дейкин, Юлиян Атанасов и Мартин Колев се представиха отлично, като се класираха на второ място.
Лилия Маринова, директор на ОУ „Цветан Спасов“, благодари на  изявените спортисти и на техния ръководител,  Александър Илиев, завоювали най-престижните места и представили достойно името на своето училище, и ги поздрави за успешния финал на спортните дейности през учебната 2018/2019 г., като им пожела много упоритост в преследване на целите и нови спортни успехи.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана