( 0 Гласа )
Спорт - Бойни
Написано от Васил ВЕНЦИСЛАВОВ
Сряда, 28 Януари 2015 19:55
Dalakliev2 Най-добрият плевенски боксьор Детелен Далаклиев се класира за полуфиналите в категорията до 60 кг на държавното лично-отборно първенство за мъже. Вчера той победи категорично, с 3:0 Константин Раду от бургарския клуб „Победа. Това беше вторият успех в Пазарджик на състезателят от БК „Мизия 80“ (Плевен). Преди това Далаклиев се наложи по същия убедителен начин над Виктор Шалафов от „Академик“. Днес плевенчанинът ще играе в мач за класиране на финала. Както е известно, целта пред Далаклиев е поредна шампионска титла.
Още двама негови съотборници участваха в първенството. Става въпрос за младите Иво Стоянов (кат. 75 кг) и Александър Георгиев (+91 кг). Вчера обаче двамата не се качиха на ринга и приключиха участието си.
Стоянов спечели - 3:0 на осминафинала срещу Янис Ясин от софийския „Академик“ и вчера трябваше да играе срещу Антон Стефанов от Сливен. При най-тежките пък Александър Георгиев премина на четвъртфиналите без да играе. Вчера трябваше да се боксира с Бирджан Метин от Добрич.
Другият плевенски клуб - „Спартак“ нямаше свои представители в първенството. Общо 100
боксьори от цялата страна се качиха на ринга в Пазарджик.

„Иво и Сашо са млади момчета без опит. Взех ги в Пазарджик просто за да усетят атмосферата при мъжете. Не им позволих да играят на четвъртфиналите, защото им се паднаха доста опитни съперници, които бяха на ринга още докато аз бях състезател. Не пожелах да рискувам и да им съсипвам бъдещето. Преценихме, че за двамата е по-важно да играят при младежите. После ще имат достатъчно шансове да се изявят и при мъжете. Що се отнася до представянето на Детелин, там всичко е според очакванията. Самият той иска да играе, а не да печели срещите си служебно. В тренировъчно темпо вече спечели два мача. Постепенно навлиза в най-добрати си форма и целта е ясна - титлата. Като цяло качеството на двубоите е добро. Боксьорите дойдоха подготвени, въпреки че състезанието е още в началото на годината“, коментира президентът и старши треньор на БК „Мизия 80“ - Александър Владимиров.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана