Начало Спорт Хандбал Хандбалисти от Левски са носители на купата на зона „МИЗИЯ“ за 2019 г. при юноши до 14 години

Петък, 18 Октомври 2019 12:34
Хандбалисти от Левски са носители на купата на зона „МИЗИЯ“ за 2019 г. при юноши до 14 години Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Хандбал
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 20 Май 2019 10:12
Levski handbal На16 май 2019 година в Българене се проведе зоновият финал по хандбал за юноши до 14 години на зона „Мизия“, съобщи Иван Пейков - президент на Хандбален клуб “Левски”. До финалния сблъсък от общо девет отбора достигнаха тези на ХК “НОВЕ“ в Свищов, ХК “Полюс-ТМ“ в Плевен, ХК “Чардафон“ в Габрово и домакина на проявата ХК „Левски“ от Левски.
След победи над отборите от Свищов с 18:16 , Плевен с 16:14 и убедителна победа над състезателите от Габрово с 26:16, състезателите от Левски грабнаха зоновата купа и придобиха правото на участие в Държавния финал, който ще се състои в Габрово от 20 до 23 юни. Отборите бяха изключително равностойни и срещите оспорвани, но отборът - димакин прояви по-добра психика от връстниците си и заслужено спечели трофея. Призови награди получиха Иван Петков от ХК“Полюс“ – за голмайстор, Динислав Танев от ХК “Чардафон“ - за най-добър вратар и Благовест Панков от ХК“Левски“ за най-полезен състезател.
Наградите бяха връчени от Любка Александрова - Кмет на Община Левски, която присъства на събитието.
Това е първата спортна проява, проведена в спортна зала „Христо Ботев“ в Българене след голям основен ремонт. Домакините изразяват своето задоволство за това, че първата спортна проява протекла там завърши с грандиозен успех за клуба.
Седмица по-рано момчетата до 12 години от ХК“Левски“ заеха второ място на зоновия финал, проведен в Горна Оряховица и придобиха право на участие в Държавния финал за тази възраст, който ще се проведе от 14 до 16 юни в Поморие.
Отборът на победителите: Даниел Дончев и Борислав Пенев - вратари, Росен Рачев, Милен Христов, Александър Кючуков, Габриел Мандов, Радостин Белчев, Благовест Панков, Ерик Караджов, Ален Петров, Светлин Гаврилов, Цветомир Дюкенджиев и Йоан Мартинчев. Треньори - Антоанета Кирова и Георги Христов.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана