Начало Спорт Моторни Само две победи се изплъзнаха на българските отбори на пистата "Долна Митрополия"

Понеделник, 03 Август 2020 10:05
Само две победи се изплъзнаха на българските отбори на пистата "Долна Митрополия" Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Моторни
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 20 Юли 2020 13:10
moto D.Mitropoliya В неделя, 19 юли 2020 година, завърши първият кръг от BMU Европейския шампионат на писта 2020 г. и Европейския шампионат на СуперМото. Той се състоя на пистата "Долна Митрополия" край Плевен, а в него караха в различните класове и дисциплини 73 пилота от България, Румъния и Чехия. Събитието се проведе в памет на Димитър Калчев.
В клас SP125 най-бърза бе Жулиета Апостолова (МСК Плевен, Aprilia). На подуима се качиха още нейните съотборници Пламен Христов и Димитър Христов.
В клас 300SP победата грабна Дариа Ганеску (Румъния, Kawasaki), следвана от нейния сънародник Патрик Паскота с Yamaha. Трета е Геновева Кънева (БГ Пауър, Yamaha).
В клас F 600 Васил Кичуков (АМСК АИТ Рейсинг, Yamaha) изпревари вторият - Михаил Иванов (МСК ЕКО BMW Motorrad МС 77, Honda) с 14,279 секунди.
В клас F 1000 се водеше битка между Велислав Марков (Кранк Пауър, Kawasaki) и Ненко Стаменов (Камикадзе рейсинг тим, Kawasaki). Стаменов беше първи на старта, но поведе Марков, който успя да остане лидер до финала. Трети завърши Аксел Исмаил (Кранк Пауър, Yamaha).
В клас SSP 600 шампионът Милен Георгиев (МСК СВ Мото рейсинг тим, Yamaha) успя да запази титлата си. Негов опонент през цялото време беше Пламен Петров (ПСК Хела Мотор Спорт, Yamaha) като двамата се движеха на десета или две разлика. Трети е Пламен Дамянов (МСК БГ Пауър, Yamaha).
В клас Superbike 1000 Мартин Чой (МСК Еко BMW Motorrad МС 77, BMW) беше безапелационен с 25,579 секунди пред втория Иван Грозев. Подиумът оформи Димитър Митов (МСК Боляри, BMW).
При най-малките в клас SM 65 при старта на първия манш падна Никола Николаев (МСК Еко БМВ Моторад МС 77, КТМ), което наложи рестартиране на серията. Въпреки инцидента Николаев спечели пред Алексиан Николов (БГ Пауър). Във втория манш двамата отново бяха един след друг и така Николаев събра 50 точки. Маншът бе спрян три обиколки преди края заради завалелия дъжд.
В клас SM 85 чехът Ян Улман с ТМ стартира от първа позиция и спечели убедително първия манш с 22,591 секунди пред Живко Иванов (Елхово рейсинг, КТМ). Трети стана Християн Гешев (МСК Севлиево, КТМ). Никола Досев (НСА Моторспорт, КТМ), който беше трети на финала, бе наказан с 20 секунди заради фаулстарт.
Клас SM3 в първия манш бе спечелен от Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ). Той бе убедителен в първия манш. След него финишираха Радостин Михайлов (СК Кипен МХ Рейсинг) и Виктор Нейчев (БГ Пауър) двамата с КТМ. Във втория манш Хакан Халми водеше, но 4 обиколки преди края получи повреда. Така Радостин Михайлов спечели победата и в манша, и в състезанието с 47 точки. Втори стана Виктор Нейчев, който е трети в състезанието с 45 точки.
В клас SM-Open победата грабна Майкъл Иванов (СМК Пловдив Мотор Спорт, Husqvarna). В първия манш той финишира с преднина от 36,133 секунди пред Красен Кънчев (БГ Пауър, КТМ). Трети стана Драгомир Добрев (МК Боляри, КТМ).
Иванов - най-бърз и на мокрото трасе във втория манш, си тръгна с пълен актив от 50 точки. Вторият Красен Кънчев три пъти направи най-бърза обиколка, като най-добрата му беше 1:31,628 минута. Трети стана Димитър Тотев (БГ Пауър, КТМ).
При скутерите първи стана Иво Михайлов (Зедмото, Piaggio). След него Алекс Иванов (МСК Плевен) със същата машина. Трети бе съотборникът на Алекс - Пламен Христов с Aprilia.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана