Понеделник, 18 Ноември 2019 10:27
Понеделник, 18 Ноември 2019 09:45
Понеделник, 18 Ноември 2019 09:42
Шахмат
Плевенски шахматисти са победители в Националния турнир за лица със зрителни увреждания Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
chessЗа пореден път в хотел "Балкан" в Плевен се проведе национален отборен турнир по шахмат за лица със зрителни увреждания. Турнирът се състоя на 15 и 16 ноември и се осъществи със финансовата подкрепа на Община Плевен. В него взеха участие 6 отбора от София, Пловдив, Варна, Шумен, Монтана и домакините от Плевен. Битката за първото място, както и в предходни години бе между отборите на "Изгрев" от Пловдив и плевенските шахматисти. Двата отбора се открояваха над останалите, а в техните състави бяха всички състезатели от националния отбор, който тази година стана шести в Европа. Лидерите победиха всичките си съперници, а срещата помежду им завърши наравно в третия кръг. Така двата отбора набраха по 9 точки, но по допълнителни показатели Спортен клуб за хора със зрителни увреждания (СКХЗУ) - Плевен спечели първото място, а отборът на "Изгрев" - Пловдив остана втори. На трето място с 6 точки е отборът на „Феникс“ – Монтана. Плевенчани играха в състав Александър Тодоров, Петко Пътев и Стоян Стоянов. В индивидуалното класиране на първа дъска първи е Расим Назим ("Изгрев" - Пловдив) следван от Александър Тодоров ("СКХЗУ" - Плевен) и Божидар Тодоров ("Феникс" - Монтана). Индивидуален победител на втора дъска е Любомир Иванов ("Изгрев" - Пловдив), а на трета дъска - Стоян Стоянов от "СКХЗУ" - Плевен.

Александър Георгиев е със сребърен медал в детския шахматен турнир "Битката за Троян" Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Понеделник, 11 Ноември 2019 08:12
chess TroyanОт 8 до 10 ноември в Асеновград се проведоха Държавните индивидуални първенства по ускорен шах и по блиц за мъже и жени. В тях взеха участие и двама състезатели на клуб "Спартак Плевен XXI".
Първенствата се играха по"Швейцарска система" в 7 кръга. Шампионката на България до 14 години Ева Русева отново бе на ниво, като стана 6-та на ускорения шах и 5-та на блица. При мъжете Мартин Дяков се класира на 10-то място в ускорения шах.
На 9 и 10 ноември в Троян се проведе детският турнир "Битката за Троян". В него участваха 50 състезатели до 14 години. Те играха 6 кръга по "Швейцарска система" общ турнир, след което имаше класиране в отделните възрастови групи.
Отлично се представи Алексанър Георгиев, който с 4 победи, 1 загуба и една равна среща набра 4,5 точки и спечели 3-то място в общия турнир и 2-ро място до 12 години. В надпреварата взеха участие и Теодор Тодоров и Теодор Русев, които спечелиха съответно 3 и 2 точки.

Класиране на Световно първенство по шахмат поставя Ева Русева в световния елит за нейната възрастова група Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Сряда, 16 Октомври 2019 06:57
Mumbai chess chamionatОт 30 септември до 13 октомври в индийския град Мумбай се проведе Световното първенство по шахмат за юноши и девойки. В групата при девойките до 14 години участваха 82 състезателки. Между тях бе и състезателката на „Спартак Плевен XXI“ Ева Русева, която е с право на участие като Шампион на България, информираха от плевенския клуб.
Първенството бе в 11 кръга по "Швейцарска Система". В тях нашата състезателка спечели 5 победи, допусна 3 загуби и три партии завърши наравно.Така с 6,5 точки Ева Русева раздели 16- 27 място. От „Спартак Плевен XXI“ са категорични, че въпреки, че не е сред призьорите, постигнатото от Ева е отличен резултат. Само преди два месеца тя участва и на Европейското Първенство, където също завърши с положителен баланс и бе в първата третина на таблицата. Постигнатите резултати поставят Ева Русева в световния елит за нейната възрастова група, като от клуба на Ева се надяват на по-предни класирания през следващата година.
Последно променен на Сряда, 16 Октомври 2019 07:04

Шахматисти на "Спартак Плевен XXI" спечелиха всички първи места на турнира "Шах в училище" от 5 до 7 клас Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Четвъртък, 07 Ноември 2019 08:35
chess Alexandar GeorgievСъстезанието се състоя на 2 и 3 ноември в хотел "Балкан". Шахматистите на плевенския клуб се състезаваха от името на своите училища. Турнирът бе общ, в 7 кръга по "Швейцарска система", като се правиха класирания за отделните класове. Убедително първото място бе спечелено от Александър Георгиев (МГ"Гео Милев") който постигна 6,5 точки от 7 възможни. Той бе обявен и за победител за 5-ти клас. На трето място в общия турнир се класира Катрин Нинова от същото училище, която стана победител за 7-ми клас.
На първо място пък в групата за 6-ти клас се класира Александър Коларски (ОУ"Цветан Спасов"), който също като останалите победители е състезател на "Спартак Плевен XXI".
Добре се представиха в своите групи и останалите състезатели на плевенския клуб Божидар Петров и Теодор Тодоров.
До края на седмицата предстоят още състезания с представители на "Спартак Плевен XXI". От 8 до 10 ноември в Асеновград ще се състои държавно индивидуално първенство по ускорен шах и блиц за мъже и жени, в който ще вземат участие Мартин Дяков и Ева Русева. На 9 и 10 ноември в Троян ще се състои детския турнир "Битката за Троян". На него "Спартак Плевен XXI" ще бъде представен от Александър Георгиев, Теодор Тодоров и Теодор Русев.
chess Katrin Niniva chess Alexandar Kolarski

Отборът на "Спартак Плевен XXI" e Шампион на България за девойки до 14 години Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Понеделник, 09 Септември 2019 07:43
chess champion2019-2От 1 до 6 септември в Кранево се проведе Държавното отборно първенство за юноши и девойки. Изключителен успех завоюва отбора на "Спартак Плевен XXI", който във възрастовата група до 14 години завоюва общо 5 медала. При момичетата. както се и очакваше, борбата и в трите дисциплини - класически, ускорен шах и блиц, бе между силните отбори на "Спартак Плевен XXI" и "Михаил Тал" - Червен бряг. Плевенчанки бяха в състав Надя Тончева, Катрин Нинова и Ева Русева. В класическия шах те победиха във всичките си срещи и заслужено спечелиха шампионската титла. В ускорения шах момичетата повториха успеха си, макар че това стана по-трудно след като завършиха наравно срeщите си с "Михаил Тал". Плевенските шахматистки обаче бяха безапелационни в останалите срещи, като спечелиха повече точки от съперничките си и така спечелиха титлата и в тази дисциплина. В блица плевенчанки останаха втори, като първи стана отбора на от Червен бряг. Ева Русева е победител на своята дъска и в трите дисциплини, а Надя Тончева, която не игра в блица, постигна победи във всичките си срещи и бе победител на първа дъска на класически и ускорен шах.
С голям интерес се очакваше представянето на момчетата до 14 години. Поради ангажименти на някои от състезателите, плевенският отбор не взе участие в класическия шах, а се включи в ускорения и блица. В ускорения шах, който се състоя в 6 кръга по "Швейцарска система", отборът на "Спартак Плевен XXI" игра отлично като постигна 4 победи ,един равен и една загуба. Така плевенските момчета се класираха на второ място. На първа и втора дъска Явор Николов и Кристиан Георгиев спечелиха по 5,5 точки от 6 възможни и станаха победители на своите дъски. На трета дъска Кристиан Милев спечели 3,5 точки, а на четвърта дъска дебютантът Теодор Тодоров постигна 2 точки. В блица плевенчани също играха добре, като постигнаха 4 победи и 2 загуби, което им донесе бронзов медал. Явор Николов отново бе истински водач на отбора, като спечели 4,5 точки от 6 възможни. На втора дъска Кристиан Георгиев с 5 точки отново стана победител на дъската си, а Кристиан Милев и Теодор Тодоров повториха резултата от ускорния шах. Шампиони и в двете дисциплини стана отбора на "Славия"(София), който бе затруднен единствено от нашият отбор, побеждавайки го минимално.
chess champion2019-1
Със спечелените 2 златни, 2 сребърни и един бронзов медал възпитаниците на треньора Михаил Гигов утвърдиха "Спартак Плевен XXI" като един от водещите в страната. Успехът на момичетата бе в конкурнцията на равностоен съперник. Двата медала на момчетата продължи традицията да печелим медали в тази възраст.
Последно променен на Понеделник, 09 Септември 2019 09:52

« НачалоПредишна12345678910СледващаКрай »