Понеделник, 19 Октомври 2020 11:27
Понеделник, 19 Октомври 2020 11:25
Понеделник, 19 Октомври 2020 11:21
Шахмат
Престижно представяне на плевенски шахматисти на открит турнир по ускорен шах за "Купа Ловеч" Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 19 Октомври 2020 09:47
chessНа 18 октомври в Ловеч се състоя 14-ят открит турнир по ускорен шах за "Купа Ловеч", съобщава Чавдар Андреев от шахматен клуб „Спартак Плевен XXI”.
В него участвуваха 42 състезатели от 13 клуба в страната. Те играха 7 кръга по „Швейцарска система“. Отлично се представи майсторът на спорта Емил Шукин от плевенския клуб, който постигна четири победи, две ремита и само една загуба - от победителя гросмайстор Радослав Димитров (Разград). Така с 5 точки Емил Шукин зае трето място в крайното класиране. В състезанието взеха участие още трима състезатели от плевенския клуб, като Живко Ненов и Мартин Петков набраха 3,5 точки, а Петър Крумов 3 точки.
Последно променен на Понеделник, 19 Октомври 2020 09:51

Виктория-Елизабет Миткова стана трета до 14 години в турнира за „Купа Нова Загора“ Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Вторник, 06 Октомври 2020 10:22
Viktoriya medalНа 4 октомври в Нова Загора се проведе петият открит турнир по ускорен шах за „Купа Нова Загора“. В него взеха участие 83 състезатели от всички възрасти, между които и трима международни майстори. Турнирът се проведе в 7 кръга по „Швейцарска система“. Постиженията се оценяваха общо, като се правеха и класации в отделните възрастови групи.
Достийно се представи Виктория-Елизабет Миткова, която набра 3 точки и спечели бронзовия медал при девойките до 14 години. С толкова точки завърши и нейният брат Симеон-Александър Митков, който се състезаваше в групата на мъжете.

Плевенски шахматисти с пет медала от Държавното отборно първенство за мъже и жени над 50 и 65 години Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Понеделник, 10 Август 2020 08:27
shahmat 50-65 mazheОт 3 до 7 август 2020 година в Разград се състоя Държавното отборно първенство по шахмат за мъже и жени над 50 и 65 години, което е от официалния спортен календар на БФШ-1928 г. В него взеха участие отбори от цялата страна. Те се състезаваха в три дисциплини - класически шах, ускорен шах и блиц. При жените отборите бяха съставени от двама състезатели и една резерва. Отборът на „Спартак Плевен XXI” участва в групата над 65 години. И в трите дисциплини плевенчанките Николина Андреева, Жана Миндева и Янка Дякова спечелиха сребърните мадали, а шампион стана друг отбор от областта - този на „Михаил Тал“ (Червен Бряг).
С голям интерес се очакваше надпреварата при мъжете, тъй като всички отбори бяха напълно равностойни. Те бяха съставени от по трима състезатели и една резерва. Отборът на „Спартак Плевен XXI” участва в двете възрастови групи в турнирите по ускорен щах и блиц. Отлично се представи отборът при мъжете над 50 години - мс Емил Шукин, Пламен Петков, Цвятко Цеков и Чавдар Андреев, който се класира на трето място на ускорения шах, а на блица въпреки, че започна турнира с неочаквана загуба, се мобилизира в следващите срещи и без загубена среща до края спечели сребърните медали. Трябва да бъде отличена играта на мс Емил Шукин, който бе с най-добър резултат на първа дъска общо в двете дисциплини.
При старшата възраст над 65 години плевенчани в състав мс Енчо Андреев, Тодор Кирков и Иван Василев се класираха 5-ти и 6-ти в ускорения шах и блица. Трябва да се има предвид, че отборът беше най-възрастния в първенството (78 години). Най-добре се представи първата дъска на отбора мс Енчо Андреев, а неговата съпруга Николина Андреева бе най-добре представилата се от женския отбор.
shahmat 50-65 zheni
С поредното си отлично представяне “Спартак Плевен XXI” отново доказа,че е един от водещите клубове в страната. На първенството бяха раздадени 12 комплекта медала. Те станаха притежание на 9 клуба, като „Спартак Плевен XXI” и „Виктори“ (Благоевград) с по 5 медал са с най-много спечелени от тях.
Важно е да се отбележи, че “Спартак Плевен XXI” е от малкото клубове, които развиват шахмата във всички възрасти. Предстоят Държавните отборни първенства за юноши и девойки, където клубът ще се представи с отбори за момчета до 14 години и девойки до 18 години.
Последно променен на Понеделник, 10 Август 2020 08:47

Плевенчанки са шампиони на България за девойки до 18 години по ускорен шах и вицешампиони по класически шах и блиц Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Сряда, 09 Септември 2020 11:03
chess devoiki medaliОт 1 до 6 септември в хотел "Аквалайф" в Кранево се проведе Държавното отборно първенство за юноши и девойки. Чудесните условия и желанието за игра, породено от липсата на състезания в предходните месеци заради пандемията, събра целият български елит в детско-юношеския шах. В първенството взеха участие 17 отбора от цялата страна и преобладаващото мнение е, че това бе най-силното първенство в последните години.
"Спартак Плевен XXI" участва с отбори при девойките до 18 и момчетата до 14 години. При девойките се запази тенденцията от последните години битката за златните медали да се води между "Спартак Плевен XXI" и друг отбор от нашата област - този на „Михаил Тал“ (Червен Бряг). В предходни години съперничеството беше в по-долната възрастова група, това не се промени и сега, а конкуренцията стана по-голяма. Титлите в трите дисциплини се решиха в преките двубои между двата отбора.
В крайното класиране „Спартак Плевен XXI“ стана шампион на ускорен шах и спечели сребърните медали на класически шах и блиц. Плевенчанки бяха в основен състав Надя Тончева, Ева Русева и Катрин Нинова (на първата снимка), а в трите дисциплини отборът постигна общо 7 победи, 2 загуби и 3 равни срещи.
С голям интерес с очакваше представянето на момчетата до 14 години. Отборът взе участие в ускорения шах и блиц. В двете дисциплини се конкурираха 12 отбора, които играха 6 кръга по "Швейцарска система". В тях плевенчани постигна общо 5 победи, 3 загуби и 4 равни мача, с което се класираха съответно 6-ти и 5-ти в ускорения шах и блица. Отборът бе много близо до медал в ускорения шах, където през цялото време бе сред първите четири отбора. В последната среща му трябваше равен резултат, за да спечели бронзовия медал, но за съжаление отборът загуби минимално от съперниците си от „Пловдив“. Шампиони в двете дисциплини станаха отборите на „Етър“ (В.Търново) и „Славия“ (София). Отборът на „Спартак Плевен XXI” игра в основен състав Иван Христов, Кристиян Георгиев, Кристиан Милев и Александър Георгиев.
Веднага след приключване на ДОП по класически шах Виктория-Елизабет Миткова (на втората снимка), която бе резерва в отбора на „Спартак Плевен XXI” при девойките до 18 години, спечели първо място за девойки до 14 години на детския фестивал „Синьо Лято“, състоял се в Черноморец.
chess devoiki medali1
Със спечелените 1 златен, 2 сребърни медала и двете места в шестицата на ДОП за юноши и девойки, СКШ "Спартак Плевен XXI" продължава да е един от водещите клубове в страната.
Последно променен на Сряда, 09 Септември 2020 11:10

Мартин Дяков с награда от 42-ят международен турнир „Георги Трингов“ Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Понеделник, 20 Юли 2020 08:11
chessОт 12 до 19 юли 2020 година в Пловдив се състоя 42-ят Международен Турнир „Георги Трингов“, съобщават от шахматен клуб „Спартак Плевен XXI”. Турнирът се явява и „Купа на България“ за мъже и жени. Той се състоя в 9 кръга по „Швейцарска система“. В него взеха участие 102 състезатели от 10 държави, между които 6 гросмайстори и 8 международни майстори. Много добре се представи състезателят на „Спартак Плевен XXI” Мартин Дяков. Той постигна 6 точки от 9 възможни и получи последната мъжка награда от наградния фонд.

« НачалоПредишна12345678910СледващаКрай »