Ева Русева спечели Купата на България "Търновско Царство" Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 10 Юни 2019 09:15
Eva Ruseva VTarnovoОт 6 до 9 юни 2019 година във Велико Търново се състоя турнирът за Купата на България "Търновско Царство". Той се проведе в 7 кръга по "Швейцарска Система". Участниците бяха разделени в "Турнир А" (до 12 и 14 години) и "Турнир Б" (до 8 и 10 години). Момчета и момичета играха в общ турнир, като накрая се правеше класиране в отделните възрастови групи.
Шампионката на България Ева Русева от "Спартак Плевен XXI", игра в "Група А". Ева постигна 5 победи и две ремита и с 6 точки спечели еднолично турнира, а с това и Купа "Търновско Царство" и златен медал за девойки до 14 години, съобщават от плевенския шахматен клуб. В турнира по блиц Ева също бе на висота и с 6 точки стана втора в общата надпревара и първа за девойки до 14 години. В турнира взе участие и нейният съотборник Божидар Петров, който в групата до 12 години се класира на десето и единадесето място съответно в класическия шах и блица.
Междувременно мъжкия отбор на "Спартак Плевен XXI" спечели "Купа Ропотамо" на турнир, който се състоя от 31 май до 6 юни в Приморско. В него взеха участие 8 отбора, като личаха имената на 7 гросмайстора и 6 международни майстори. Отборите играха по система "Всеки срещу всеки" като плевенският отбор стана убедително първи, печелейки всичките си срещи.
Последно променен на Понеделник, 10 Юни 2019 09:17

Плевенски шахматисти са пети по ускорен шах в България Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Вторник, 04 Юни 2019 10:54
chessОтлично се представи мъжкия отбор на "Спартак Плевен XXI" на държавното отборно първенство по шахмат, ускорен шахмат и блиц, което се състоя от 28 до 30 май в Кранево, съобщават от клуба. Плевенският тим беше съставен само от местни състезатели, като липсваха много от титулярите от последните години. В тима взеха участие мс Михаил Гигов, фм Николай Йорданов, Радослав Атанасов, Мартин Дяков и юношата Владимир Върбанов. Първо се състоя първенството по блиц, на което плевенският отбор не бе убедителен и се класира във втората половина на таблицата. Затова пък на ускорения шах след оспорвани срещи плевенските шахматисти спечелиха 4 победи, едно равенсто и две загуби, като разделиха 3-5 място от 12 отбора, а по допълнителни показатели останаха пети.
От 31 май до 6 юни в Приморско се провежда отборно първенство по шахмат за мъже за "Купа Ропотамо". След четвъртия кръг отборът на "Спартак Плевен XXI" води в класирането с 4 победи.
Междувременно стана ясно, че 11 шахматни клуба в България ще получат финансиране от ММС по "Програма за развитие на спортните клубове през 2019 г.“. Сред тях са и два клуба от Плевенска област - "Спартак Плевен XXI" и "Михаил Тал" от Червен Бряг. По показателите на оценяване в програмата те са съответно на второ и трето място в страната.
Последно променен на Вторник, 04 Юни 2019 11:20

Плевен бе домакин на Открит турнир по шахмат за "Купа Освобождение" Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Вторник, 26 Февруари 2019 11:02
chess kupa Osvobozhdenie 2019Турнирът по шахмат за купа "Освобождение", който се проведе на 23 и 24 февруари в Плевен, събра 43 любители на древната игра от 14 клуба от цялата страна. Състезанието е инициатива на СКШ "Спартак Плевен XXI", съвместно с Военния клуб в града. Турнирът се проведе в 6 кръга по "Швейцарска Система". Той важи за международен рейтинг, като главен съдия бе д-р Венета Петкова.
След оспорвана борба първото място бе спечелено от международния майстор Светла Йорданова ("Етър" - Велико Търново), която събра 5 точки. На второ място със същия брой точки се класира 12-годишният Никола Кънов от "Елит", София. Призовата шестица, с по 4,5 точки, допълниха Димитър Дюлгеров ("Плевен XXI"), Иван Русев ("Пристис" - Русе), Мартин Дяков ("Спартак Плевен XXI") и Николай Йорданов ("Етър"-Велико Търново).
Турнирът даде възможност да премерят сили състезатели от различни възрасти, като най-възрастният - Иван Василев, на 79 години и най-младият - Натали Цанева на 7 години, бяха състезатели на "Спартак Плевен XXI". Организаторите дадоха и много допълнителни награди в отделните възрастови групи. На закриването председателя на СКШ"Спартак Плевен XXI" обяви ,че следващият турнир ще бъде на 20 и 21 април.
Последно променен на Вторник, 26 Февруари 2019 11:04

Талантливата Ева Русева e Шампион на България по шахмат до 14 години Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Вторник, 09 Април 2019 09:07
Eva Ruseva kupaОт 30 март до 7 април в Асеновград се състояха държавните индивидуални първенства по шахмат за юноши и девойки. Отлично се представи състезателката на "Спартак Плевен XXI" Ева Русева, съобщават от клуба. В шестте партии, които изигра, тя постигна 4 победи и две ремита и с 5 точки убедително стана Шампион на България за девойки до 14 години. Решаващи за успеха на Ева бяха двете партии с Надя Тончева от столичния „Левски“, която само седмица преди това бе спечелила силния международен турнир "Млади таланти", който се проведе в Плевен. Успехът на плевенското момиче не е случаен. През миналата година тя стана вицешампион на ЕС, спечели медали от държавни първенства и с успех игра при жените. За пръв път обаче сега става шампион за девойки на класически шах. Шампионската титла й донася и включване в националния отбор на България. Ева Русева ще представя България на Световно или Европейско първенство за девойки, както и на "Първенството на страните от ЕС". Всичко това е и в резултат целогодишните тренировки, които тя води с треньора си Михаил Гигов, както и на спортния хъс, който притежава. Тя е от спортно семейство. Бащата на Ева Десислав Русев е един от най-добрите плевенски футболисти, а дядо и още спортува по футболните терени. Веднага след първенството по класически шах, се състояха и първенства по ускорен шах и блиц. Там плевенската състезателка отново бе на ниво,като спечели злато на блица и сребро в ускорения шах.
Вторият представител на плевенския клуб в първенствата бе Румен Кънчев.Той участва в групата за юноши до 18 години, като се класира шести на ускорения шах и седми на блица.

Ева Русева с трето място и награда в турнир за Купа "Георги Трингов" Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Понеделник, 11 Февруари 2019 10:32
Eva Ruseva turnir PlovdivОт 3 до 10 февруари в Пловдив се проведе 41-ят Международен турнир за купа "Георги Трингов", съобщават от шахматен клуб „Спартак Плевен XXI“. В турнира взеха участие 224 състезатели от 13 страни.Те бяха разделени в две групи - Турнир А (над ЕЛО 2000) и Турнир Б (под ЕЛО 2000) и играха 9 кръга по "Швейцарска Система". Турнирът е и със статут на "Купа на България" за мъже и жени. Отлично се представи 14-годишната състезателка на СКШ"Спартак Плевен XXI" Ева Русева. Тя игра в Турнир Б като постигна 3 победи, 5 ремита и само една загуба, а сред противниците на Ева бяха 4 български и 5 чуждестранни състезатели. С набрания актив от 5,5 точки, плевенската състезателка спечели награда и трето място при жените. В Турнир А участваха двама състезатели от мъжкия отбор на СКШ"Спартак Плевен XXI" - международният майстор Пламен Младенов и фиде-майсторът Николай Йорданов,които постигнаха съответно 5 и 4,5 точки.
Следващото състезание, в което ще участват състезатели от СКШ"Спартак Плевен XXI", е първият турнир за "Купа Освобождение". Той ще се състои на 23 и 24 февруари във Военен клуб в Плевен. Участие за заявили състезатели от всички възрасти от цялата страна. Турнирът ще важи за международно ЕЛО. Негови организатори са ВСК „Ботев-Плевен", СКШ "Спартак Плевен XXI" и "БФШ-1928".
Последно променен на Понеделник, 11 Февруари 2019 10:54

« НачалоПредишна12345678910СледващаКрай »