Начало Спорт Шахмат Ева Русева от "Спартак Плевен XXI" с три медала от три турнира

Понеделник, 22 Януари 2018 10:36
kupa trajanaОт 19 до 21 януари в Стара Загора се състоя турнирът за национална купа "Траяна".
В него взеха участие общо 120 състезатели, разделени в "Турнир А" (10, 12, 14 г.) и "Турнир Б" (до 8 г. ). Трима състезатели на СКШ "Спартак Плевен XXI" се състезаваха в "Турнир А". В него взеха участие 94 състезатели, които играха 7 кръга по "Швейцарска система", а накрая се правеха отделни класирания за различните възрастови групи. Ева Русева спечели поредния си медал и това не учудва никого, с оглед на играта която показва. Тя набра 4 точки и това й донесе бронзовия медал в групата до 14 години. Това е и неин трети медал от трите турнира, които изигра от началото на годината. Отлично игра и Александър Георгиев. Във втория си турнир за годината той отново постигна високия резултат от 5 точки. Това му отреди 3-5 място в класацията до 10 години, но по допълнителни показатели остана пети. Не може да не се отбележи и представянето на Теодор Тодоров, който постигна 3 точки. Това е много добър резултат ,с оглед на това, че той тренира отскоро в школата на мс Михаил Гигов и това бе дебют за него в състезание от такъв ранг.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана