Ева Русева спечели детския турнир "Слънцата на Трявна" Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Вторник, 08 Май 2018 08:35
EvaRuseva turnirTrjavna На 5 и 6 май в град Трявна се състоя традиционният детски турнир по шахмат „Слънцата на Трявна”. Тази година в него се се включиха 64-има състезатели от 20 клуба. Те играха шест кръга по "Швейцарска система" , като в края на турнира се правиха класирания за отделните възрастови групи. Петима състезатели на „Спартак Плевен XXI” взеха участие в надпреварата. Отново отлично се представи шампионката на България по ускорен шах Ева Русева, която пое водачеството в турнира от самото начало и не го изпусна докрай. Така, с 4 победи и 2 ремита тя събра 5 точки и заслужено спечели първото място в основния турнир. Както и в предходни турнири съотборничката й Катрин Нинова последва примера й, като с 4 точки спечели златният медал при девойките до 12 години. Малко не достигна на Александър Георгиев, който също набра 4 точки, да вземе медал, и той остана четвърти при 10-годишните. Много добре играха и Борис Дяков и Божидар Петров, които завършиха с по 3 точки.
Турнирът винаги е бил свързан с приятни емоции за състезателите на „Спартак Плевен XXI”,  след като в предишните му шест издания е бил печелен от състезатели на плевенския клуб - Румен Кънчев, Владимир Върбанов и Кристиян Георгиев . Победата на Ева Русева също е нещо нормално, след като през тази година тя от всеки турнир се завръща с медал във възрастовата си група. Обаче тя е първото момиче, което печели основния турнир.
На двете златни медалистки Ева и Катрин сега предстои поготовка за финалите на ученическите игри. В двата отбора на МГ „Гео Милев” - Плевен има общо шестима състезатели на „Спартак Плевен XXI”, които се готвят при треньора Михаил Гигов, за да спечелят нови медали за родното си училище и своя град.
На Александър Георгиев също му предстои сериозна подготовка за Държавното първенство до 8 и 10 години, което за пореден път ще се проведе от плевенския клуб през месец юни в Плевен.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана