( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 14 Май 2018 09:45
eva i katrin pavlikeni Множество шахматни турнири по ускорен шах се проведоха се през почивните дни в страната. В два от тях участвуваха състезатели на „Спартак Плевен XXI”, съобщават от клуба. Ева Русева и Катрин Нинова продължиха златната си серия. На проведения на 12 май в Павликени открит турнир за състезатели с рейтинг до ЕЛО 1600, при участие на 98 състезатели държавната шампионка по ускорен шах Ева Русева постигна 6.5 точки от 7 възможни. С това тя остана на второ място в общия турнир с равни точки с победителя Асеф Курбанов от „Пристис” (Русе), но спечели златния медал за девойки до 14 години. Както и на предходни турнири съотборничката й Катрин Нинова последва примера на Ева и с 5.5 точки се класира на седмо място в общия турнир, което беше достатъчно да спечели златния медал при девойките до 12 години.
След 10 дни двете момичета заедно със съотборниците си от „Спартак Плевен XXI” Владимир Върбанов и Кристиян Георгиев заминават за Македония, където ще участвуват в международен турнир за юноши и девойки.
На 13 май в Ловеч се състоя традиционният открит турнир по случай празника награда. В него взеха участие 45 състезатели, между които един гросмайстор и четирима международни майстори. Много силно се представи майсторът на спорта Емил Шукин от „Спартак Плевен XXI, който с 6 точки се класира на второ място. Емил постигна 5 победи и две ремита с победителя Методи Стойнев и с един от най-силните български гросмайстори - Крум Георгиев.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана