Начало Спорт Шахмат Държавните първенства за деца завършиха със състезания по ускорен шах

Валути
Държавните първенства за деца завършиха със състезания по ускорен шах Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 11 Юни 2018 10:43
chess 8-10 Държавното първенство по ускорен шах се проведе на 9 и 10 юни в плевенския хотел "Балкан". То се проведе по "швейцарска система" в 7 кръга, като само момичетата до 8 години играха кръгов турнир. Контролата за игра беше 15 мин с 10 секунди добавено време за състезател.
В групата на момичетата до 8 години победител стана Ралица Аршинкова ("НСА" -София), следвана от Фабиана Костадинова ("Траяна-11" - Ст.Загора) и Ева Славева ("НСА" - София). При момичетата до 10 години шампион стана Боряна Аршинкова ("НСА" - София), следвана от Ивелина Христова ("Енергия-21" – Добрич) и Христина Бакалова ("Ан Пасан" - София). Данаил Попзафиров ("Елит - София) стана шампион при момчетата до 8 години, а негови подгласници са Никола Петров ("Варна") и Иван Кочев (ЦСКА). При момчетата до 10 години първи стана Владимир Кононенко ("Славия"), следван от Георги Занов (ЦСКА) и Адриан Митушев ("Виктори" - Благоевград.
От плевенските състезатели до последно се бораха за медали Нора Рашева ("Плевен XXI") и Александър Георгиев ("Спартак Плевен XXI"), станали съответно четвърти и седми в групите до 10 години.
Медалистите бяха наградени от Атанас Кършев - експерт към ММС и директорът на Спортно училищ "Георги Бенковски" Пламен Георгиев.
С това състезание завърши Държавното индивидуално първенство за момичета и момчета до 8 и 10 години. То включваше първенства по класически шах, ускорен шах и блиц. В 9-дневната надпревара се включиха 101 състезателя от 23 клуба в страната. Бяха раздадени 18 комплекта медали,които бяха спечелени от състезатели на 15 клуба.
Организатор на първенството беше БФШ-1928 и СКШ"Спартак Плевен XXI" с помощта на Община Плевен. Хотел "Балкан" отново осигури отлични условия за състезателите, а перфектната организация, осигурена от домакините, утвърди Плевен като един от основните шахматни центрове в България.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана