Начало Спорт Шахмат Мартин Дяков - четвърти при мъжете в блица, при жените Ева Русева е осма в блица и в ускорения шах

Четвъртък, 23 Януари 2020 13:03
Мартин Дяков - четвърти при мъжете в блица, при жените Ева Русева е осма в блица и в ускорения шах Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 03 Декември 2018 09:15
Eva Ruseva chess Петима състезатели от СКШ "Спартак Плевен XXI" взеха участие в състезания от спортния календар на 1 и 2 декември. С най-голям интерес се очакваше представянето на Държавното първенство по ускорен шах и блиц, което се състоя в Дупница. То се проведе в 9 кръга по "Швейцарска Система". Отлично се представи Мартин Дяков, който макар със сравнително заден стартов номер, се бори през цялото време за медалите. В крайното класиране с 6,5 точки от 9 възможни Мартин се нареди на 4-то място при мъжете. Европейската вицешампионка на ЕС за девойки Ева Русева направи своя дебют при жените, като се класира на 8-мо място. Владимир Върбанов също дебютира при мъжете и се класира на 20-то място с 4,5 точки. При ускорения шах Ева Русева отново се класира 8-ма при жените, а Мартин Дяков и Владимир Върбанов са в средата на класирането при мъжете.
От клуба оценяват представянето на плевенските състезатели като отлично. Класирането на Мартин Дяков определят за "приятна изненада" на първенството. Ева Русева, която е само 13 години, вече има две осми места при жените в България. А капитанът на юношеския отбор Владимир Върбанов натрупа ценен опит при мъжете, класирайки се по средата на класирането и в двете дисциплини.
В събота и недяк в Пловдив се проведе и Национална купа "Криле на интелекта" с участници до 10 години. В надпреварата от СКШ "Спартак Плевен XXI" взеха участие Александър Георгиев и Божидор Петров, които постигнаха съответно 3,5 и 2 точки от 6 възможни. Следващото състезание, в което ще вземат участие плевенските шахматисти е детски турнир за "Купата на МОЛ Велико Търново".

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана