Начало Спорт Шахмат Александър Георгиев е със сребърен медал в детския шахматен турнир "Битката за Троян"

Петък, 06 Декември 2019 15:12
Александър Георгиев е със сребърен медал в детския шахматен турнир "Битката за Троян" Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 11 Ноември 2019 08:12
chess Troyan От 8 до 10 ноември в Асеновград се проведоха Държавните индивидуални първенства по ускорен шах и по блиц за мъже и жени. В тях взеха участие и двама състезатели на клуб "Спартак Плевен XXI".
Първенствата се играха по"Швейцарска система" в 7 кръга. Шампионката на България до 14 години Ева Русева отново бе на ниво, като стана 6-та на ускорения шах и 5-та на блица. При мъжете Мартин Дяков се класира на 10-то място в ускорения шах.
На 9 и 10 ноември в Троян се проведе детският турнир "Битката за Троян". В него участваха 50 състезатели до 14 години. Те играха 6 кръга по "Швейцарска система" общ турнир, след което имаше класиране в отделните възрастови групи.
Отлично се представи Алексанър Георгиев, който с 4 победи, 1 загуба и една равна среща набра 4,5 точки и спечели 3-то място в общия турнир и 2-ро място до 12 години. В надпреварата взеха участие и Теодор Тодоров и Теодор Русев, които спечелиха съответно 3 и 2 точки.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана