И волейболистките ни тръгнаха със загуба Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Волейбол
Написано от Вестник "Посредник"
Събота, 11 Януари 2014 14:40
Плевенският “Спартак 1996” започна със загуба 0:3 в Казанлък участието си в група Б от допълнителния турнир на междинния дял на женското първенство на Националната волейболна лига. Момичетата на Виолета Антонова отстъпиха пред едноименния състав на домакините.
Срещата продължи точно 66 минути. Плевенчанки бяха равностойни в първия гейм, през който направиха 5 аса. При първото прекъсване домакините водеха с 8:5, а съотношението се запази до втората пауза - 16:13. След това тима от Плевен не само изравни, но дори и поведе в резултата - 21:20. Въпреки грешките в играта на “Казанлък” опитът си каза думата и селекцията на треньора Петър Дочев спечели гейма с 25:22.
Втората част продължи само 18 минути. Домакините дръпнаха в резултата още в началото - 8:1. Плевенчанки бяха безсилни за обрат и след 6:16 и 8:21 загубиха катастрофално - 9:25.
Развоят на третия гейм бе идентичен на първия. “Спартак” отново започна да бележи асове и на първото прекъсване имаше аванс от 3 точки - 8:5. „Розите“ обаче успяха да обърнат резултата - 16:14. Това съотношение се запази почти до края - 21:19. До края на гейма обаче плевенчанки записаха само 1 точка и го загубиха с 20:25, а оттам и мача с 0:3.
Веселина Григорова от “Казанлък Волей: завърши с най-много точки - 10. Най-резултатна за “Спартак” беше Юлия Бонева с 8 точки.
Следващият мач от група Б е в съботната вечер от 18:00 часа, когато в зала „Арсенал“ “Спартак 1996” излиза срещу есенния лидер в първенството “Марица” - Пловдив.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана