"Спартак 1996" с поредното 0:3 Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Волейбол
Написано от Васил ВЕНЦИСЛАВОВ
Понеделник, 27 Януари 2014 09:26
volleyballЗагуба с 0:3 от "Левски Волей" регистрира плевенският "Спартак 1996" в среща от 8-ия кръг от редовния сезон в Национална волейболна лига за жени. Мачът продължи около 70 минути.
Противно на крайния резултат двубоят започна добре плевенчанки, които поведоха с 6:1, а на първото прекъсване с 8:4. Последваха 5 поредни точки за столичанки, но те не притъпиха устрема на гостенките. "Спартак" отново дръпна 11:9, 14:12, на втората пауза домакините водеха с 16:15. Това съотношение се запази почти до края на гейма. Ожесточената битка продължи до 21-ата точка. От тук до края левскарките не дадоха и точка на съперничките си и спечелиха гейма с 25:21.
Втората част бе пагубна за плевенския тим. "Спартак" изостана още от самото начало и на първото прекъсване пасивът им бе 5 точки - 3:8. Скоро той се удвои и до втората пауза "Левски" увеличи двуцифрения си аванс. Последва 18:5, 21:7 и всичко приключи при 25:15 за софийския състав. Тук интригата окончателно изчезна.
В заключителната трета част превъзходството на домакините бе смазващо. До първата пауза "Спартак" имаше в актива си едва 1 точка за 1:8. Това съотношение напълно отчая плевенчанки и те окончателно свалиха гарда. Последва 2:12, а преди треньорите за втори път да дадат наставленията си, стана 4:16. До края волейболистките от Плевен записаха само още 2 точки за крайното 6:25.
Това бе 11-ия успех за втория в класирането "Левски". "Спартак" пък продължава да е последен с 13 поредни загуби.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана