“Спартак 1996” отново взе гейм на “Славия”, но пак загуби Печат Е-мейл
( 0 Гласа )
Спорт - Волейбол
Написано от Вестник "Посредник"
Петък, 07 Февруари 2014 22:05
Плевенският “Спартак 1996” загуби от гостуващия му “Славия СУ” с 1:3 в среща от 10-ия кръг на редовния сезон в първенството на женската Национална волейболна лига. За втори път момичетата на Виолета Антонова взеха гейм на столичния тим, но това едва ли ги топли, след като пораженията им от началото на шампионата вече станаха 15.
Двубоят започна равностойно. Преди треньорите за първи път да дадат своите указания домакините имаха аванс от 2 точки - 8:6. Никой не успя да се откъсне в резултата с голяма преднина до второто прекъсване. Преди него гостенките поведоха с 16:13. До края софиянки не позволиха на плевенския тим да ги застраши и спечелиха първия гейм с 7 точки разлика - 25:18.
Втората част започна като първата - оспорвано. Този път обаче превес в цифровото съотношение имаха столичанки. На първата пауза те водеха с 8:5. Плевенските волейболистки удържаха прилично изоставане в резултата до второто прекъсване - 12:16. От тук до края обаче славистките просто прегазиха крехкия тим на Спартак, давайки му само още 2 точки за крайното 25:14.
До средата си третата част се разви по идентичен начин като първата. Спартак водеше с 8:6 на първата пауза. После съперничките им обърнаха резултата в своя полза - 16:13. Очакванията, че мачът ще приключи с безпроблемна победа на „белите“ бяха тотално опровергани от състава на домакините. До края на гейма битката бе инфарктна. Плевенчанки показаха по-устойчива психика и успяха да спечелят с 26:24.
В следващата част обаче “Славия” изцяло доминира на съперничките си - 8:4, 16:5 за да спечели с 25:11, а от там и мача с 3:1.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана