( 0 Гласа )
Спорт - Волейбол
Написано от Вестник "Посредник"
Петък, 21 Февруари 2014 20:42
Плевенският “Спартак 1996” очаквано загуби с 0:3 от гостуващия му “Марица” - Пловдив в среща от 12-ия кръг на редовния сезон в женското волейболно първенство.
Двубоят започна равностойно, като домакините поведоха с 2:0. Маричанки ги застигнаха и до първото прекъсване резултатът се движеше точка за точка - 8:7 за Спартак. Последва силна игра на гостенките, които завършиха успешно 9 атаки, а съперничките им отвърнаха едва с една. Така на втората пауза резултатът беше 16:9 за пловдивчанки. Плевенският тим не можа да стопира негативния развой и до края на гейма успя да добави едва 3 точки към скромния си актив, губейки с 12:25.
Бедите на “Спартак” продължиха и във втората част. Гостенките им поведоха с 3:0, но плевенчанки върнаха 2 точки. От този момент съставът на “Марица” започна да увеличава разликата си. На първото прекъсване тя бе 5 точки - 8:3. После нарасна на 8 - 16:8. До края на гейма домакините успяха да реализират успешно само две атаки и загубиха с 15 точки разлика - 10:25.
Заключителната трета част започна като втората. Волейболистките от Пловдив доминираха и преди първото указание на треньорите водеха с 8:4. Преднината им продължи да расте до 12:5. Това съотношение се запази до края на срещата. Гостенките постепенно намалиха темпото с което позволиха на съперничките си да загубят с по-малка разлика - 19:25.
След този мач и двата отбора запазват позициите си - “Марица” пак са втори, а “Спартак” последни.

Харесвате тази статия! Харесайте и страницата на “Посредник” във Фейсбук, където е публикувана