Шахмат

Плевенски шахматисти се завърнаха с два медала от държавно първенство за учащи

От 7 до 11 април 2021 година в Казанлък се състоя Държавното индивидуално ученическо първенство по шахмат, съобщават от Спортен клуб по шахмат (СКШ) “Спартак Плевен XXI“. В него взеха участие над 120 състезатели от различни клубове в страната,които бяха разделени в няколко възрастови групи до 7, до 9, до 11, до 13, до 15 и до 17 години.
Трима състезатели “Спартак Плевен XXI“ взеха участие в първенството и достойно представиха клуба. Най-големи надежди за медал бяха възложени на Ева Русева (на снимката вляво), която ги оправда, класирайки се на второ място при девойките до 17 години. Отлично се представи Виктория-Елизабет Миткова, която спечели бронзовия медал при девойките до 15 години. Това бе нейния първи медал от държавно първенство. Успешно се представи и нейният брат Симеон-Александър Митков, който стана четвърти при юношите до 17 години.
Следващите участия на състезателите на СКШ “Спартак Плевен XXI” са през месец май, когато ще се проведе Държавното отборно първенство за сеньори, както и няколко открити национални турнира.