СтранатаШахмат

Шахматисти отбелязаха “Деня на българският спорт“, завърнаха се с медали от турнира „Слънцата на Трявна“

С открита тренировка, проведена в читалище „Съгласие“, СКШ „Спартак – Плевен XXI” отбеляза „17 май-Денят на Българският Спорт“. Дни по-рано двама негови състезатели – Нели Петкова и Катерина Бояджиева, спечелиха бронзови медали съответно в групите до 10 и да 12 години на традиционния детски турнир „Слънцата на Трявна“. В турнира, който се състоя на 14 и 15 май взеха участие 77 състезателя от цялата страна. Те играха 6 кръга по „Швейцарска Система“ в общ турнир като след това се правеха отделни класирания във възрастовите групи до 8, 10, 12 и 14 години. От плевенския клуб участваха още двама състезатели – Максим Казанджиев (до 8 г.) и Владислав Кръстев (до 14 г.), които се наредиха в средата на класирането на своите възрастови групи.
Следващите състезания в които ще участват състезатели на СКШ“Спартак Плевен XXI” са няколко открити турнира в страната, а през месец юни са Държавните първенства до 8 и 10 години и Държавните отборни първенства за мъже и жени.