БойниСпорт

Силно представяне на плевенски състезатели на Националната купа по шотокан

На 5 юни се проведе Националната купа по шотокан за 2022 г. Първенството се състоя в гр. Габрово в конкуренцията на 19  клуба от цялата страна. Това беше последното състезание за първото полугодие на годината от календара на Българска Федерация Шотокан карате – до.

„Последното състезание за сезона вече е в историята, и то запомнящо се, сподели по този повод във Фейсбук профила си Милена Кирниколова, старши треньор и управител на Спортен клуб по карате „Спартак 14 – Плевен“.

13 златни, 13 сребърни и 9 бронзови медала са спечелили 26 състезатели на клуба на Националната купа по Шотокан. Така клубът заема второ място в комплексното класиране по брой златни медали.

Поздравявам всеки, който през този сезон положи усилия, подобри нивото си и имаше смелостта да се съревновава с другите, казва Кирниколова.