Водещи новиниСтранатаШахмат

Катерина Бояджиева стана вицешампион по ускорен шах и блиц за момичета до 12 години

От 9 до 11 април в хотел „Спорт Палас“ в Сливен се проведоха Държавните индивидуални първенства по ускорен шахмат и блиц за момчета и момичета до 8, 10 и 12 години. В тях взеха участие над 130 състезателя от цялата страна. СКШ „Спартак Плевен XXI” участва с 3 състезатели в три възрастови групи. Голям успех постигна Катерина Бояджиева, която спечели сребърни медали в ускорения шах и в блица, постигайки съответно по 5 и 6 точки от 7 възможни. Това са първите медали на Кати от държавно първенство, което я утвърждават като една от най-силните състезатели в тази възрастова група и всички очакват успехите и да продължат. Отлично се представи и Максим Казанджиев, който при момчетата до 8 години започна с 2 загуби, но финишира с 4,5 точки в оставащите 5 партии и се класира на 6-то място на ускорения шах. В групата на момчетата до 12 години участва Цветан Иванов, който постигна по 3 точки от 7 възможни и в двете дисциплини.
Общо в Държавните първенства в София и Сливен взеха участие над 230 състезателя от над 40 клуба. В тях СКШ „Спартак Плевен XXI” участва с 12 състезателя, които успяха да спечелят 1 златен и 3 сребърни медала, и още 6 места в десетките, което го прави един от най-успешно представили се клубове на първенствата. Принос за това има и треньорът им, майсторът на спорта Михаил Гигов. Следващата проява, в която ще вземат участие състезателите на плевенския клуб е Приятелския детски турнир „Плевен“. Проявата, с домакин плевенският клуб, ще се организира на 22 и 23 април в хотел „Ростов“ в Плевен.