ЕкологияОбщество

На 24 юни: Община Плевен организира поредна инициатива за събиране на опасни отпадъци

Община Плевен организира поредна инициатива за събиране на опасни битови отпадъци чрез мобилен събирателен пункт – на 24 юни 2026 г. (сряда), от 09.00 до 15.00 часа на паркинга на ул. „Дойран“ (до сградата на НАП-Плевен).

     Опасните отпадъци, генерирани в бита, които подлежат на безвъзмездно предаване от страна на гражданите, са:

– лекарства с изтекъл срок на годност;

– отпадъци от спирачни и антифризни течности, абсорбенти, филтърни материали;

– живачни термометри; живак и живакосъдържащи уреди и материали;

– пестициди и др. препарати за борба с вредители, киселини, основи и фотографски химични вещества, перилни и почистващи препарати, съдържащи опасни вещества, дезинфектанти;

– негодни батерии и акумулатори;

– бои, политури и лакове, разредители за боя, терпентин, лепила, мастила;

– замърсени опаковки от горепосочените продукти.

     Неправилното съхранение на опасните отпадъци, изброени по-горе, тяхното нерегламентираното изхвърляне или опитите за самоволно обезвреждане могат да доведат до сериозна вреда на околната среда и човешкото здраве.

     Няма да се приемат опасни отпадъци, образувани от аптеки, училищни и други лаборатории, земеделски кооперации и фирми.

     Кампанията се организира съгласно сключен с Община Левски договор за междуобщинско сътрудничество.

Подобни новини

Back to top button