Сряда, 16 Юни 2021 11:38
Сряда, 16 Юни 2021 11:17
Сряда, 16 Юни 2021 11:11
Шахмат
Плевенски шахматисти се завърнаха с два медала от държавно първенство за учащи Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Спорт - Шахмат
Написано от Вестник "Посредник"
Понеделник, 12 Април 2021 11:07
chess KazanlakОт 7 до 11 април 2021 година в Казанлък се състоя Държавното индивидуално ученическо първенство по шахмат, съобщават от Спортен клуб по шахмат (СКШ) “Спартак Плевен XXI“. В него взеха участие над 120 състезатели от различни клубове в страната,които бяха разделени в няколко възрастови групи до 7, до 9, до 11, до 13, до 15 и до 17 години.
Трима състезатели “Спартак Плевен XXI“ взеха участие в първенството и достойно представиха клуба. Най-големи надежди за медал бяха възложени на Ева Русева (на снимката вляво), която ги оправда, класирайки се на второ място при девойките до 17 години. Отлично се представи Виктория-Елизабет Миткова, която спечели бронзовия медал при девойките до 15 години. Това бе нейния първи медал от държавно първенство. Успешно се представи и нейният брат Симеон-Александър Митков, който стана четвърти при юношите до 17 години.
Следващите участия на състезателите на СКШ “Спартак Плевен XXI” са през месец май, когато ще се проведе Държавното отборно първенство за сеньори, както и няколко открити национални турнира.
Последно променен на Понеделник, 12 Април 2021 14:11

Добър старт за годината на младата шахматна надежда Ева Русева Печат Е-мейл
( 5 Гласа )
Понеделник, 15 Февруари 2021 12:47
chessОт 12 до 14 февруари в Девин се състоя Държавното първенство по ускорен шах и блиц за жени, съобщи Чавдар Андреев от клуб „Спартак Плевен XXI“.Това бе и първото състезание от Спортния календар на БФШ-1928 за 2021 година.
Първенството на жените се състоя в 7 кръга по „Швейцарска Система“. Отлично се представи 16-годишната Ева Русева от СКШ “Спартак Плевен XXI“ която се класира 5-та на блица и 6-та на ускорения шах. Шампионки в двете дисциплини станаха съответно гросмайстор Адриана Николова („Марица-Изток“) и фиде-майстор Гергана Пейчева („Асеновец-2006“)
Следващото състезание с участие на шахматисти от СКШ„Спартак Плевен XXI” е на 21 февруари, когато в Павликени ще се състои открит турнир за мъже.

Престижно представяне на плевенски шахматисти на открит турнир по ускорен шах за "Купа Ловеч" Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Понеделник, 19 Октомври 2020 09:47
chessНа 18 октомври в Ловеч се състоя 14-ят открит турнир по ускорен шах за "Купа Ловеч", съобщава Чавдар Андреев от шахматен клуб „Спартак Плевен XXI”.
В него участвуваха 42 състезатели от 13 клуба в страната. Те играха 7 кръга по „Швейцарска система“. Отлично се представи майсторът на спорта Емил Шукин от плевенския клуб, който постигна четири победи, две ремита и само една загуба - от победителя гросмайстор Радослав Димитров (Разград). Така с 5 точки Емил Шукин зае трето място в крайното класиране. В състезанието взеха участие още трима състезатели от плевенския клуб, като Живко Ненов и Мартин Петков набраха 3,5 точки, а Петър Крумов 3 точки.
Последно променен на Понеделник, 19 Октомври 2020 09:51

Виктория-Елизабет Миткова е четвърта на Балканското първенство по шахмат за девойки до 14 години Печат Е-мейл
( 1 Глас )
Понеделник, 02 Ноември 2020 11:48
chessНа 31 октомври и 1 ноември по инициатива на Балканската федерация по шахмат се състоя първото Балканско онлайн първенство по шахмат за юноши и девойки, съобщават от шахматен клуб Спартак Плевен XXI. Подобаващо се представи Виктория- Елизабет Миткова. Тя участва в групата за девойки до 14 години, в която се състезаваха 20 състезателки от 9 държави. Те играха 7 кръга по „Швейцарска Система“. Плевенската състезателка започна с 2 загуби, но след това постигна 5 поредни победи, включително и над победителката Весна Михелич (Словения). Така Елизабет-Виктория Миткова набра 5 точки и класира на четвърто място с равен брой точки с втората и третата в класирането.

Виктория-Елизабет Миткова стана трета до 14 години в турнира за „Купа Нова Загора“ Печат Е-мейл
( 2 Гласа )
Вторник, 06 Октомври 2020 10:22
Viktoriya medalНа 4 октомври в Нова Загора се проведе петият открит турнир по ускорен шах за „Купа Нова Загора“. В него взеха участие 83 състезатели от всички възрасти, между които и трима международни майстори. Турнирът се проведе в 7 кръга по „Швейцарска система“. Постиженията се оценяваха общо, като се правеха и класации в отделните възрастови групи.
Достийно се представи Виктория-Елизабет Миткова, която набра 3 точки и спечели бронзовия медал при девойките до 14 години. С толкова точки завърши и нейният брат Симеон-Александър Митков, който се състезаваше в групата на мъжете.

« НачалоПредишна12345678910СледващаКрай »