Избори 2021ОбществоПолитика

Вижте номерата на партиите, коалициите и инициативните комитети

Жребий, изтеглен публично в Централната избирателна комисия, определи номерата, с които кандидатите за президент и вицепрезидент, партиите и коалициите ще се явят на изборите на 14 ноември 2021 г.

Заради провеждането в един ден на парламентарни и президентски избори ЦИК определи, че с приоритет по време на жребия ще е президентският вот, тъй като той е редовен. Ето защо първо бяха изтеглени номерата на партиите, коалициите и инициативните комитети, издигнали кандидатпрезидентски двойки. Тези от тях, които участват и в парламентарните избори, автоматично получават същия номер и в бюлетината за втория избор.

Така партиите и коалициите, които нямат директно издигнати свои кандидати за президент и вицепрезидент, а подкрепят издигнати от инициативни комитети, получиха номера от 24 нататък и повечето от тях с шанс да влязат в 47-ото Народно събрание, ще са съседи в бюлетината. На предсрочния парламентарен вот коалицията „Демократична България“ ще се яви с номер 30, „Изправи се БГ! Ние идваме!“ – с номер 31, ГЕРБ-СДС ще са на 32-о място в бюлетината, а „БСП за България“ – на 33-о.

На партията на Слави Трифонов „Има такъв народ“ се падна номер 24, „Продължаваме промяната“ ще е с номер 25, ДПС – със 17, като със същия номер ще е и кандидатът за президент на движението Мустафа Карадайъ.

В двете бюлетини съществува и опция „Не подкрепям никого“, а гражданите ще имат право да избират дали да гласуват за двата вота, или само за единия.

Ето пълен списък с номерата и имената:

1. Йоло Денев и Марио Филев

2. Николай Малинов и Светлана Косева („Възраждане на отечеството“)

3. Росен Миленов и Иван Иванов

4. Валери Симеонов и Цветан Манчев („Патриотичен фронт“)

5. Костадин Костадинов и Елена Гунчева („Възраждане“)

6. Румен Радев и Илияна Йотова

7. Горан Благоев и Ивелина Георгиева (Национално обединение на десницата)

8. Благой Петревски и Севина Хаджийска („Български съюз за директна демокрация“).

9. Марина Манчева и Савина Луканова

10. Александър Томов и Лъчезар Аврамов („Българска социалдемокрация“)

11. Волен Сидеров и Магдалена Ташева („Атака“)

12. Боян Расате и Елена Ваташка

13. Жельо Желев и Калин Крулев („Общество за нова България“)

14. Светослав Витков и Веселин Белоконски („Глас народен“)

15. Анастас Герджиков и Невяна Митева

16. Луна Йорданова и Иглена Илиева

17. Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова (ДПС)

18. Цвета Кирилова и Георги Тутанов

19. Лозан Панов и Мария Касимова-Моасе

20. Мария Колева и Ганчо Попов (партия „Правото“)

21. Милен Михов и Мария Цветкова (ВМРО)

22. Георги Георгиев и Стоян Цветков (Българско национално обединение – БНО)

23. Веселин Марешки и Полина Цанкова (Воля)

24. „Има такъв народ“

25. „Продължаваме промяната“

26. ПП МИР

27. ПП „Благоденствие, обединение, градивност“

28. Български национален съюз

29. „Пряка демокрация“

30. „Демократична България“

31. „Изправи се.БГ! Ние идваме!“

32. ГЕРБ-СДС

33. „БСП за България“

34. ПП „Българска прогресивна линия“

35. Партия на ЗЕЛЕНИТЕ

36. ПП „Бригада“

Подобни новини

Back to top button